گلدان فیروزه کوبی 16 سانتی موجب آشنایی یک زوج ایتالیایی در مشهد شد

گلدان فیروزه کوبی 16 سانتی یک راه حل عالی برای گل دادن به باغ، بالکن یا تراس هستند. اما کاشت گیاهان گلدانی به صورت اتفاقی انجام نمی شود. برای اینکه گیاهان شما به درستی شکوفا شوند باید مراحل مختلفی را طی کنید. در این مقاله تمام نکات ضروری برای پرکردن صحیح گلدان را خواهید یافت.

زهکشی نقش اساسی در سلامت گیاهان و ریشه دارد. در واقع، اگر ریشه ها به طور مداوم با آب در تماس باشند، گیاهان شما ممکن است خفه شوند و برای مدت طولانی زنده نمانند.

این خطر در زمستان بیشتر است، زیرا کنترل آبیاری دشوار است و گلدان ممکن است تحت تأثیر یخبندان بشکند. بنابراین این عملیات چه برای گلدان های داخلی و چه در فضای باز ضروری است.

برای اطمینان از زهکشی خوب، پس از آن باید مطمئن شوید که گلدان های شما سوراخ هایی برای این منظور در ته دارند. بنابراین، آب اضافی را می توان به درستی تخلیه کرد.

 

اکثر گلدان ها از قبل سوراخ دارند. اگر آنها یکی ندارند، باید یک بزرگ یا چند مورد کوچک ایجاد کنید. البته به یاد داشته باشید که سوراخ کاری برای گلدان های بتنی یا سرامیکی که ممکن است بشکنند مناسب نیست.

بهتر است سینی های ذخیره آب را انتخاب کنید، که حفاری برای آنها ضروری نیست، زیرا از قبل دارای کف دوتایی هستند و از تماس دائمی ریشه ها با آب جلوگیری می کند. این نوع گلدان همچنین در تابستان استقلال خاصی به گیاهان ارائه می دهد. سپس می توانید یک هفته با خیال راحت ترک کنید.

و برای مکیدن آب اضافی، یک نعلبکی بزرگتر از قطر سفال ته آن حدود 2 تا 3 سانتی متر بگذارید. همچنین می توانید ظرف را کمی بالا بیاوریدقبل از پر کردن گلدان باید بدانید که حدود 20 درصد از حجم گلدان باید به بستر زهکشی اختصاص یابد، یعنی 2 تا 5 سانتی متر.

این کمک می کند تا آب به ته دیگ برسد. ممکن است از گلوله های سفالی، سنگ های آتشفشانی پوزولان، خرده های سفال یا حتی درب بطری های پلاستیکی تشکیل شده باشد.