مادری که الکل 70 درصد را جای ادکلن به فرزند خود میزد

حتمالاً یک بطری قدیمی الکل 70 درصد که گرد و غبار را در پشت کابینت حمام خود جمع می کند دارید، اما هرگز به ذهنتان خطور نمی کند که واقعاً از آن استفاده کنید. خوب، شاید سزاوار یک نگاه دوم باشد.

الکل مالشی (که با نام رسمی ایزوپروپیل الکل شناخته می شود) کاربردهای مختلفی برای سلامتی، بهداشت و خانه دارد. برخی از آنها ممکن است شما را شگفت زده کنند، بنابراین ما با سارا پیکرینگ بیرز، MD صحبت کردیم تا در مورد نحوه استفاده از این ابزار همه کاره و نحوه ایمن بودن در هنگام استفاده از آن بیشتر بیاموزیم.

ادعای شهرت مالیدن الکل در قدرت ضدعفونی کنندگی آن نهفته است: می تواند بسیاری از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد.

الکل مالشی که از داروخانه می خرید مخلوطی از الکل ایزوپروپیل و آب است. این ماده دارای قدرت های مختلفی است که از 50٪ تا 90٪ ایزوپروپیل الکل متغیر است. دکتر بیرز می گوید: «غلظت های پایین تر در کشتن میکروب ها خوب نیست. اما غلظت های بسیار بالا در صورت استفاده روی پوست می تواند خشن تر باشد. تنوع 70 درصدی برای اکثر مصارف خانگی انتخاب خوبی است.

و کلی کاربرد داره در اینجا 12 راه برای استفاده خوب از الکل وجود دارد.الکل برای ضدعفونی کردن وسایل خانگی مانند دماسنج، قیچی و ابزار مانیکور مفید است.

حتی می توانید از آن برای تمیز کردن برس های آرایش استفاده کنید: برس را در یک فنجان کوچک الکل مالیده بچرخانید، سپس اجازه دهید تا در هوا خشک شود.

این احتمال وجود دارد که الکل به سطوح ظریف مانند پوشش های محافظ روی برخی از لنزهای عینک آسیب برساند، بنابراین هنگام امتحان کردن آن با ابزار جدید احتیاط کنید.

از الکل مالشی برای از بین بردن میکروب ها روی سطوح با لمس بالا مانند تلفن، صفحه کلید و موس کامپیوتر خود استفاده کنید. از مقدار کمی روی پارچه برای پاک کردن سطوح استفاده کنید. دکتر بیرز می‌گوید: «در این مورد، ایزوپروپیل الکل 90 درصد انتخاب خوبی است، زیرا سریع‌تر از غلظت‌های پایین‌تر تبخیر می‌شود.