روند افزایشی تولید فرو منگنز کم کربن باعث سود آهن فروشان شده است

با توجه به دانش واکنش شیمیایی و استوکیومتری، یک چارچوب اساسی برای تعادل ایجاد شده است روابط در فرآیند فرومنگنز با کربن متوسط و کم با کاهش سیلیکوترمی ترکیبات کربن غیر اشباع تعادل آلیاژها با سرباره تعیین شده است تجربی و بر اساس یک محلول ترمودینامیکی محاسبه شده است.

تولید فرومنگنز کم کربن آربن شامل دو است فرآیندها: فرآیند تصفیه اکسیژن منگنز (MOR) و فرآیند سیلیکوترمی با کاهش MnO در سرباره های غنی از MnO یا سنگ معدن منگنز داده های تعادل اولیه در مورد سیلیکوترمیک کاهش به ندرت است.

کنترل فرآیند و تنظیم بستگی دارد عمدتاً بر اساس تجربه تولیدکننده که از شیوه های آنها انباشته شده است. در اوایل دهه هشتاد، برخی از متالوژیست‌ها  سعی در بهینه‌سازی کردند فرآیند احیای سیلیکوترمی با استفاده از داده های صنعتی و نتایج آزمایشگاهی اما درک ضعیفی از روند وجود داشت در آن زمان بنابراین، هرگونه تلاشی ظاهری و آماری به نظر می رسد.

اخیراً تعادل واکنش برای سیستم Mn-Si-C-0 بوده است سپس nodynamicaJ1yP1 تجزیه و تحلیل شد. سپس روابط F.quilibrium ساخته شد برای نشان دادن اثرات کمی پارامترهای عملیاتی مختلف در فرآیندهای ذوب همچنین ترکیبات تعادلی برای کایبن اشباع شده سیستم ها با موفقیت اندازه گیری شده اند.

فرومنگنز با کربن متوسط و کم ممکن است به عنوان یک در نظر گرفته شود سیستم چهارتایی Mn-Si-Fe-C. به عنوان تقابل کربن و آهن آنها · با توجه به قانون فاز توسط مشخصات آلیاژی ثابت می شوند.

نسبت فعالیت (a ~,,! a 5;) یک آلیاژ رابطه منحصر به فردی با آن دارد محتوای سیلیکون شکل I رابطه استنباط شده be!Ween را نشان می دهد نسبت فعالیت و محتوای سیلیکون در آلیاژهای مختلف.

اکسیدهای دیگری که در این فرآیند احیا نمی شوند و به عنوان نامیده می شوند “اکسیدهای غیر قابل احیا” را می توان با راس پایین سمت چپ نشان داد.

آنها CaO، Al20 3، MgO و BaO و غیره هستند و ممکن است خود را حفظ کنند نسبت های متقابل در طول واکنش ها آیتا” رسیدن به تعادل sJaWrnetal ترکیب سرباره باید رابطه تعریف شده توسط رابطه (2) را برآورده کند. به عبارت دیگر، ترکیب تعادل در نمودار در واقع رابطه بین جزء را نشان می دهد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.