با خرید حبوبات فله ای در بازار حساب خود را میلیاردی کنید

غذاهایی به نام حبوبات فله ای در بازار در رژیم غذایی ما مهم هستند زیرا سرشار از فیبر و پروتئین هستند. اما آنها می توانند واکنش های آلرژیک جدی ایجاد کنند. دو مورد از هشت ماده غذایی اصلی که باعث ایجاد حساسیت در انسان می شوند حبوبات هستند. در این مقاله قصد داشتیم اطلاعاتی در مورد حساسیت به حبوبات ارائه دهیم.

بادام زمینی، سویا، لوبیا خشک، لوبیا سبز، نخود، نخود و عدس از غذاهای اصلی به نام حبوبات هستند.

واکنش هایی که با مکانیسم های مربوط به سیستم ایمنی در برابر پروتئین های موجود در مواد غذایی به نام حبوبات رخ می دهد، نامیده می شود. واکنش هایی وجود دارد که با مکانیسم های مختلف رخ می دهد و سیستم های مختلف بدن را درگیر می کند.

حبوبات حاوی بسیاری از آلرژن ها هستند. برخی از این ها آلرژن هایی هستند که مسئول آلرژی هستند، به نام پروتئین های اصلی. برخی از آنها آلرژن های مرتبط با گرده هستند که علائم خفیف تری ایجاد می کنند. برخی از آلرژن ها نیز آلرژن هایی هستند که هنگام استنشاق باعث ایجاد بیماری هایی مانند آسم و رینیت آلرژیک (آلرژی بینی) می شوند.

میزان بالایی از واکنش متقاطع بین آلرژن های حبوبات وجود دارد و کودکی که به یک حبوبات حساس است احتمالاً به حبوبات دیگر نیز حساس است.

در میان گروه حبوبات، نخود، نخود و عدس از رایج ترین نژادهای دورگه هستند. همچنین بین بادام زمینی و سویا و سایر حبوبات بحث متقابل وجود دارد.

رازیانه، خرنوب، صمغ گوار، کتیرا و شیرین بیان نیز در گروه حبوبات قرار دارند و می توانند با سایر حبوبات اصلی تلاقی کنند. در سال های اخیر، فراوانی آلرژی غذایی در سراسر جهان به سرعت افزایش یافته و به 6-8٪ رسیده است.

بروز آلرژی به حبوبات بسیار متغیر است، زیرا مصرف حبوبات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. شایع ترین آلرژی به بادام زمینی در 6-7٪ گزارش شده است، در حالی که حساسیت به سویا در 0.5-6.3٪ گزارش شده است.